Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Různé

Hlasování pro dětské hřiště

Rudná si vedla celkem dobře v hlasování o to, kde Lidl postaví dětské hřiště. Ale teď nás předehnali, takže nezapomeňte hlasovat pro své oblíbené město!

http://www.lidl-rakosnickova-hriste.cz

Máme čas jen do 28. února.

8. 5. 2009 pořádáme paintball na Hájku

Přijďte si s námi užít sváteční páteční odpoledne na bývalý vojenský objekt Hájek, kde je nyní skvělé paintballové hřiště. Pro více informací a registraci pokračujte zde: http://paintball.rudna.net/

Rudná.net zajišťuje pořadatelskou službu na Linuxovém víkendu

Stejně jako v minulých letech zajišťujeme na Linuxovém víkendu pořadatelskou službu. O hladký průběh akce, orientaci návštěvníků a úklid se stará každým rokem téměř desítka členů Rudná.net.

Pokud se na akci chystáte, můžeme zajistit i komfortní dopravu z Rudné a okolních vesnic.

PF2007

Ani jsme se nenadáli a je tu nový rok. Přejme si vzájemně, aby byl ještě lepší než ten minulý, aby nám sítě fungovaly a Internet byl rychlý a bezproblémový. Nový rok je tradičně příližitostí k bilancování a statistikám, pojďme se tedy na pár statistických údajů podívat.

Vanocni pozdrav

Vsichni administratori Rudna.NET preji vsem clenum hezke proziti vanocnich svatku a stastny novy rok s co nejmene vypadky internetu a hodne prensenych dat.
Zvlast jeste dekujeme vsem kteri letos pomahali s provozem nasi site.

Za administratory
preje Tomas

Pozvánka na Linuxový víkend

Srdečně vás zveme Linuxový víkend, který pořádá České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) ve dnech 2. a 3. prosince. Jedná se o sérii přednášek určených nejširší veřejnosti. Na akci budou i přednášející Rudná.net.

Tři roky ONLINE

Čas nám utíká tak rychle, že jsme si ani nevšimli našich třetích narozenin. Teď je sice již trochu pozdě, ale přesto se sluší připomenout, že jsme byli poprvé ONLINE 7. 8. 2003.

Včerejší rozpad sítě

Asi málokdo, kdo je k síti připojen, nemohl nezaznamenat včerejší výpadky, které začly po druhé hodině odpolední. První se táhl již z noci, kdy po výpadku proudu nedokázal nastartovat jeden páteřní router, ale to by nebylo tak zlé, protože síť je zokruhovaná. Později bylo hůře. Extrémní horko zřejmě vadí WiFi kartám, takže se některé spoje začaly rozlaďovat. Ani to ještě nebylo tak zlé, maximálně bylo trochu horší RTT a ztrátovost paketů. Pak ale padla přetížená rozvodná síť v Úhonicích.

Emaily v doméně rudna-u-prahy.cz

Google připravuje novou službu, speciální verzi Gmailu určenou pro velké firemní zákazníky. Služba nyní vstupuje do fáze testování a byli jsme vybráni jako jeden z beta testerů. Můžeme tedy zájemcům nabídnout přibližně 150 emailových schránek v doméně rudna-u-prahy.cz.

Pokrok nezastavíš

Tohle není až tak aktuální, ale dříve jsem neměl po ruce fotoaparát. Správa a údržba silnic zřejmě považuje satelitní navigaci za nedílnou součást každého automobilu a tak nově osazené značky neobsahují údaj o vzdálenosti.

Vidíte kolik barvy se ušetří použitím tenčího řezu písma a vynecháním údaje o vzdálenosti? Navíc parta co sklízí značky má asi v posledním roce nepřetržitou polední pauzu.