Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Síť v Rudné

Informace pro budoucí členy z bytovek v Obchodní ulici

Na stránky nám začínají přicházet lidé z nově postavených bytovek v Obchodní ulici a v ulici Ke Školce. Takže pár základních informací pro nové obyvatele Rudné.

Spuštění AP v starých kurtů

Po delší době bylo v Rudné spuštěno nové AP. Nachází se u starých tenisových kurtů v ulici Havířská. Je osazeno klasicky všesměrovou anténou. Budou na něj převedeny některé koncové body v jeho okolí a doufáme že přinese zlepšení spojení v oblasti Havlíčkova náměstí, kde bylo spojení poslední dobou velmi špatné. Přeci jen firem používajících pásmo 2.4 GHz přibývá a tak delší spoje jsou těžko udržitelné, pokud se dodržují normy pro vyzařování.

Akce kulový blesk

Klasický princip říká, nespravuj co není rozbité. Takže jsme delší dobu nic nedělali s bytovkami. Jenže poslední dobou se ukazuje, že už se tam síť poněkud kazí a tak je čas spravovat.

Zákaz dvou MAC adres

Poprvé v historii jsme museli sáhnout k zakázání dvou MAC adres, protože dělají v síti nepořádek a nejsou registrované. Takže pokud vám záhadně nejde net, tak se ujistěte, že nemáte MAC 00:0E:2E:24:7F:87 nebo 00:30:BD:E1:21:B6 a pokud ano, tak se ozvěte na reg.

Připojena bytovka F

dan writes, "

Tato zpráva by mohla vzniknout prostým okopírováním zprávy z minulého týdne. Dnes byly téměř dokončeny rozvody v bytovce F, nezapojené jsou jen některé byty, kde nikdo nebyl doma. 4 byty používají Internet ode dneška a další tři předpokládají, že budou připojeni od dubna.
"

Bytovka E zapojena

dan writes, "

Včera večer byly dokončeny rozvody v bytovce s označením E. Celá síť je kompletně oživena a tak jediné co je potřeba pro zprovoznění Internetu je osazení zásuvky v bytě.

Protože zatím není vydána generální licence pro 5Ghz pásmo, byla bytovka provizorně připojena na WiFi a posléze bude převedena na 5Ghz.

"

Pracovní neděle

dan writes, "Dnešní den byl pracovní, svítilo sluníčko, ptáčci zpívali, ruce nemrzly, prostě ideální den na stavbu sítě."

Výpadek AP Masarykova

Dnes zhruba od 10:30 hodin byl mimo provoz AP na Masarykově ulici. Jednalo se o neočekávaný výpadek stroje, způsobený kolísáním napájení, současně došlo k restartu několika dalších strojů v oblasti Jinočanské. Provoz byl obnoven v 18 hodin. Další výpadek očekáváme zítra mezi 8:00 a 15:00 hodin, kdy v dané oblasti nepůjde proud. Všem členům, kterých se výpadky dotkly nebo dotknou, se omlouváme.

Výhledy z nového bodu

dan writes, "V poslední fázi výstavby ja náš třetí přístupový bod v Jinočanské ulici."

AP Masarykova spuštěno

dan writes, "Dneska se podařilo spustit přístupový bod na Masarykově ulici v blízkosti Husova sboru."