Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Jaká je cena připojení?

Člen, který se k síti chce připojit platí náklady na zařízení, kterým se připojí. Za další užívání sítě neplatí nic. Pokud se chce připojit i k Internetu, platí poměrnou část nákladů, tak jak se členové skládají, aby dohromady zaplatili linku. V současné době jsou určeny dva stupně kvality připojení a podle nich se platí buď 350, nebo 600 Kč měsíčně. Bližší popis je na této adrese
Náklady na připojení člena velmi variabilní, podle toho co všechno si člen postaví sám a co si zakoupí, také podle toho, kde bydlí. U připojení v bytových domech je nákladem vybudování vnitřních domovních rozvodů a podíl na optokabelu pro připojení celého domu. Tento náklad se rozpočítává na jednotlivé byty, takže je žádoucí, aby se jich připojilo co nejvíce. Potom jsou náklady na jeden byt nízké, výrazně nižší než u připojení přes WiFi a spolehlivost a rychlost je nesrovnatelně vyšší.
U rodinných domů je nereálné tahat optokabel, bylo by to příliš drahé. Proto se používá připojení přes WiFi. Tady jsou náklady do 2000 za AP klienta. Blíže viz odkazy v sekci připojení k síti.
Klientská část připojení je ve vlastnictví klienta, ten ji jednak kupuje a jednak může prodat, když ji nechce. WiFi komponenty se prodávají snadno, rozvody po domě už hůře. U nově budovaných domů plánujeme, že rozhranní mezi sítí ve vlastnictví nájemníků a sítí Rudná.net bude na patě domu ve spojce mezi optokabelem a vnitřním rozvodem.