Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Jak mám postupovat při připojení?

 1. V první řadě je třeba zjistit, jestli je v daném místě možnost připojení a kolik lidí by se chtělo připojit. Stačí poslat email na adresu reg@rudna.net a tam napsat ulici a číslo domu, typ objektu (rodinný dům, řadový rodinný dům, bytovka, panelák) a kolik lidí se chce připojit. Platí zásada, že metalický kabel ja vždy mnohem spolehlivější než cokoliv vzduchem, takže je žádoucí (i z hlediska nákladů) připojovat domy s více byty jednou anténou a další rozvod vést metalicky.
 2. Pokud v daném místě možnost připojení je je třeba namontovat klientskou část přípojky. To si zajišťuje účastník sám, ale většinou se najde někdo, kdo mu pomůže. Je třeba osadit anténu a svést kabel dovnitř do domu. Na adresu reg@rudna.net zaslat přihlášku do sdružení a údaje o síťové kartě, kterou se připojuje. Na základě toho budou upraveny konfigurace firewallů, aby karta mohla v síti existovat a bude přidělena IP adresa.
 3. Posledním krokem je užívání si připojení, hlavně nezapomenout platit svůj přípěvek na konektivitu. Protože sdružení funguje tak, že se členové na konektivitu skládají, nemá zdroje, ze kterých by krylo výpadek na straně příjmů, protože někdo zapoměl svůj díl zaplatit.