Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Jak mám postupovat při připojení

Když jste dospěli až sem, asi máte základní představu o čem to celé je. Můžete tedy poslat email na adresu reg@rudna.net a poptat se, jak je na tom se signálem místo, kde se nacházíte. Nežádejte nás, abychom vám telefonovali a nebo poslali telefon, kam můžete zavolat. Netelefonujeme ze dvou důvodů, jednak je to drahé a když už do sítě vkládáme práci, nenuťte nás vkládat i peníze. Za druhé chodíme do školy, práce a tak podobně, a to zrovna není vhodné místo na telefonování a dlouhé diskuze o Internetu. Samozřejmě kdokoliv může telefonní poradenství provozovat, ale zatím se ukázalo, že žádný člen to nechtěl dělat. O možnost někomu telefonovat stál jen před připojením, jakmile měl být na druhé straně telefonu, bylo po ochotě. Preferujeme tedy emailový a nebo osobní kontakt. Každý člen má úplně stejná práva a povinnosti, takže ten kdo vám případně pomohl s připojením má úplně stejné povinnosti poskytovat vám technickou podporu jakou máte vy sami k ostatním členům.

Na zaslaný email někdo odpoví, podle toho, kdo bude odpověď znát. Všechny emaily posíláme v kopii i na adresu reg@rudna.net a když to budete dělat i s vašimi odpověďmi, zajistíte si, že komunikace bude fungovat i když ten, kdo naposledy odpovídal, bude zrovna na měsíc na výletě v místě bez přístupu k Internetu.

Zpravidla se někdo přijde podívat, jak to v daném místě vypadá. Pokud to nebude zrovna ranní procházka se psem v 6:00, tak na vás asi i zazvoní.

Pokud obhlídka dopadne úspěšně, doporučíme vám potřebný HW. Rozhodně nekupujte nic předem. HW si člen instaluje sám, ale pokud někdo danou věc neumí, obvykle osadit konektory, určitě mu někdo pomůže. Bohužel jen když má čas, takže někdy o víkendu nebo tak podobně. Připojení do hodiny od kontaktu je možné, ale nepříliš pravděpodobné. Můžete si samozřejmě najmout i nějakou firmu, která se tím zabývá.

Po provedení instalace, se obvykle přijdeme podívat, jak je instalace provedena. Chráníme tím síť před výpadky způsobenými problémy na straně klienta. Pokud totiž např. u klienta nateče při dešti voda do antény, tak klesne rychlost všem lidem připojeným na dané AP, protože takový klient jednak stáhne rychlost AP a také bude generovat hodně chybných rámců a tím bude nutný velký počet opakování zasílaných dat.

Pokud je vše v pořádku stanete se plnohodnotným členem a můžete se vesele podílet na provozu naší komunitní sítě, komunikovat s kamarády, a vůbec užívat si svobody.

Další čtení vhodné pro začínající členy je FAQ, seznam nejčastěji pokládaných dotazů a odpovědí.