Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Dobře jsem s tím srozuměn, co dál?

Dalším krokem je zjištění, zda jste v dosahu naší sítě. Tento krok bohužel není jednoduchý, protože není k dispozici žádná mapa. Není jednoduché ji vytvořit. Zatímco ve městě najdete nejvyšší dům širokodaleko, tady se přípojné body osazují spíše na rodinné domy a tam nezáleží ani tak na vzdálenosti, jako na výšce domu, výšce domu mezi nimi, kde jsou vzrostlé stromy a podobně. Není to jen tak, že by bylo možné zapíchnout kružítko do místa stávajícího bodu a nakreslit kruh o poloměru 800m. Proto je potřeba napsat na adresu reg@rudna.net a popsat kde se nacházíte. Skutečně popsat, protože většinou používaná červená čísla neříkají o poloze objektu vůbec nic. Na této adrese jsou lidé, kteří vědí kde jsou přípojné body a dokáží odhadnout, zda bude připojení možné.

Je docela vhodné nejdříve zjistit, zda o připojení neuvažuje i některý soused. WiFi má nepříjemnou vlastnost, nemá rádo příliš mnoho komunikujících klientů a tak se snažíme v zájmu kvality sítě připojovat co nejvíce lidí přes jednu klientskou anténu. V případě připojení více lidí se ale liší použité komponenty.

Obecně je signál dostupný v Rudné v lokalitě V Brance, v domcích severně od školy, okolo Jinočanské ulice, ale tam je bohužel hodně stromů, v části Drahelčic, na mnoha místech v Úhonicích a téměř po celých Pticích. V Červeném újezdu, v Uhnošti a okolních vesnicích operuje partnerské sdružení Unhfree.net. Svárov a jednu čtvrtinu Ptic by mělo obsluhovat sdružení Sneknet. Sdružení si nekonkurují a každé obsluhuje svou oblast. Vzhledem k tomu, že se liší podmínky v jakých jednotlivá sdružení pracují, liší se i výše členských příspěvků.