Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Co můžete čekat a co naopak ne

Pokud jste zabloudili na tyto stránky, zřejmě uvažujete o členství v občanském sdružení Rudná.Net. Každý člen je samozřejmě vítán, ale možná ne každý má jasno v tom, co znamená být členem sdružení.

V první řadě byste si měli přečíst stanovy, protože vstupem do sdružení s nimi vyjadřujete souhlas. Přečtením stanov zjistíte základní věc, nejsou žádní oni, kteří něco dělají špatně, nejsou žádní oni, kterým něco nefunguje a tak podobně. Síť jako taková patří všem členům společně a vstupním poplatkem financujete její rozvoj. O síť se potom starají všichni, kteří mohou a umí. Proto jsou v síti vítáni převdevším IT profesionálové, kteří ocení jinde nedosažitelné benefity, jako téměř libovolný počet IP adres nebo symetrické linky ale starají se sami jak o své počítače, tak o své připojení. Sdružení nemá technickou podporu, není providerem, neposkytuje garance a odškodnění, nemá hotline pro hlášení poruch. Pouze provozuje síť, která má minimum výpadků (spolehlivost typicky vyšší než 98,5%), nabízí rychlosti, které jsou současně maximální a dosahované. U nás 4 Mbit běží na 4 Mbit, nikoliv na 3 a kousek. Případné poruchy se hlásí výhradně emailem, dneska již není nikdo, kdo by neměl na mobilním telefonu GPRS v tarifu a možnost poslat přes něj sem tam email.

Členské příspěvky se nerozdělují na mzdy. Platí se z nich pouze hardware a konektivita. Sdružení je neziskové. Výše členských příspěvků se upravuje tak, aby sdružení skutečně neziskové bylo. Všechny vybrané prostředky se investují výhradně do technologií.