Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Hledáme brigádníky (UPDATED)

Stále se prodlužující seznam TODO nás přivedl k v historii nevídanému kroku. Rozhodli jsme se, že poprvé za dobu trvání sdružení někomu zaplatíme za odvedení nějaké práce. Zatím byly výdaje sdružení směřované výhradně do nákupu technologií a konektivity.

Proto tímto vyhlašujeme, že hledáme brigádníky na letní brigádu. Optimální počet brigádníků by byl cca dva plus mínus jeden. Práce máme na roky, ale alespoň 4 týdny by měl brigádník vydržet.


Uchazeč musí vyhovět náročným kvalifikačním předpokladům. Tím nejzákladnějším je pud sebezáchovy a schopnost nezranit sebe, ani ostatní. A to ani při provádění náročných činností, jako je zašroubování šroubu a nebo odstranění izolace z drátu (bez napětí). Nesmí se bát výšek a musí být schopen do hloubky porozumět počítačům.


Protože ani poslední inventura nezjistila žádný router s jiným systémem než Linux nebo OpenBSD, předpokládá se schopnost orientace v těchto systémech. Protože však práce s PC je vyčerpávající, a abychom zajistili všestranný rozvoj pracovníků, bude součástí práce i činnost fyzická, typu stavba stanu pro lanparty nebo bourání stanu po lanparty. Zvláště silní jedinci mohou být pověřeni i stěhováním stolů naopak zvláště spolehliví jedinci mohou být pověřeni i zapojováním kabelů do switche. Senior brigádník bude smět kabel i vypojit. Ale to jen za odměnu.


Sem jsem chtěl původně vložit prvních 200 stran TODO, jako malý náhled na očekávané práce, ale rozhodilo to design stránky a tak tu náhled nenajdete.


Očekáváme solidnost a spolehlivost, uchazeč by neměl ztrácet více než jeden klíč č. 10 denně, protože za dobu trvání sdružení jsme jich neztratili více než takových 15 a neradi bychom skóre zhoršili, zvláště když nikdo z aktivních členů už doma žádný klíč č. 10, a většina ani klíč č. 17, nemá. Optimální tedy bude, pokud bude mít uchazeč klíč vlastní, není to však podmínkou.


Nelze opomenout, že uchazeč musí umět číst (očima) a psát alespoň dvěma prsty. Ten kdo přinese lékařské potvrzení, že mu chybí ruka, může psát i jedním prstem. Uchazeč musí umět anglicky alespoň tak, aby uměl napsat slovo ping, za správné napsání slova traceroute jsou další kladné body. Maximálního počtu bodů dosáhne uchazeč, který bude vědět, co je špatně na příkazu ifconfig.


Naopak nabízíme nevšedně slušné zacházení, nevšední zážitky a nevšední náplň práce. Brigádník případně nezapojený do sítě sdružení získá mimořádnou výhodu v možnosti sám sebe připojit. Připojený brigádník naopak získá výhodu v možnosti stěžovat si na nefunkčnost sítě místo na lampárně, sám sobě. Můžeme garantovat nejvyšší odměnu za hodinu v okruhu 100km okolo města Gitega. (* následují omezení a výluky z tohoto tvrzení psané tak malým písmem, že byste je stejně nepřečetli a tak je sem ani nedávám.)


Termín nástupu: včera bylo pozdě, ale zítra to také půjde


Kontakt: tradiční - reg at rudna.netUPDATE


Často kladený dotaz:


Kde je město Gitega?


Děkujeme za Váš zájem, ale pro práci jste se nekvalifikoval. Schopnost najít Gitegu je základním předpokladem. Další informace poskytne Google.A na závěr ukázková reakce uchazeče o práci:


dobre rano, tak sroubovaky mam nabrouseny, helmu a boty s kovovou spickou taky.