Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Noční vichřice

Noční vichřice nám celkem pocuchala síť, ještě ani nevíme přesně jak moc, protože leckde zatím nejde ani proud. Přišli jsme o jedno propojení mezi Rudnou a Úhonicemi, protože v Drahelčicích nám uletěl komín i s anténním systémem. Úhonice, část Ptic a AP Masarykova jsou bez proudu. Tam kde jsou antény na jednom stožáru společně se satelitní anténou došlo místy k otočení stožáru a tím rozpadu spojů.

Usilovně pracujeme na zprovoznění sítě. V oblastech kde se bude teprve zapínat proud počítejte s tím, že start AP trvá do plné funkčnosti okolo 15 minut, takže to že nejde inet okamžitě po zapnutí proudu je normální.

Update Pá 13:00: Na AP Masarykova sice už jde proud, ale AP je zničené, museli jsme zakoupit nové, zprovozněno bude okolo 15:30. Stav sítě v Úhonicích a Pticích neznámý, stále nejde proud a rozvodné závody nedokáží říct kdy půjde. Síť v Drahelčicích již funguje, po zprovoznění AP Masarykova bude provizorně připojena 2.4 GHz spojem na Masarykovu, takže kvalita spojení bude nižší, ale Internet fungovat bude.

Update So 1:30: Již téměř všude jde proud, bez proudu je Rudná od tratě směrem na Prahu a část Ptic, včetně záložního spoje do Unhoště. Mezitím jsme zjistili, že o komín a kus střechy přišlo i AP Ptice, anténní systém na samostatném stožáru je nepoškozený, ale škody na domě jsou značné a AP neběží. S nesmírným nasazením jednoho člena a jeho souseda byl za tmy postaven nový stožár v Drahelčicích a obnoveno spojení s Rudnou na 5GHz, směr do Úhonic se nepodařilo zprovoznit a bude se na něm pokračovat za světla. Na okále byl ve 22:00 vyměněn spálený switch a oblast by měla být celkem živá.

Update So 11:00:Většina sítě je již v provozu, bohužel nám stále vypínají proud, takže pořád dokola restartujeme. Síť má 35 routerů a když se poskládají výpadky proudu v jednotlivých místech dohromady, tak téměř není okamžik, kdy by běžela celá. Jenže na UPS ke každému routru nemáme peníze a těžko by se členům líbil mimořádný příspěvek na jejich nakoupení. Běží i AP Ptice, ač má jen provizorní střechu.

Update So 12:20:Až do odvolání, tedy nejbližšího dalšího výpadku proudu, je síť opět 100% funkční.