Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Porucha GATE

Dnes v 0:14 došlo k výpadku ústřední gate. Jedná se o vážnější HW poruchu, vzhledem k noční hodině nemůžeme rušit v bytovce a stroj demontovat z rozvaděče, takže není přesně jasné co se stalo, ale předběžně to vypadá na vadnou základní desku. Většina sítě nyní běží přes záložní spoj do Unhoště, úplný výpadek nastal jen u lidí připojených v bytovce A a na všesměrové anténě na gate. Závada bude odstraněna dopoledne, nejdříve jak to bude možné.

Kvůli výpadku neběží také jabber server a smtp relay pro odesílání pošty.

UPDATE: Závada byla odstraněna krátce po deváté hodině, ale po chvíli provozu se ukázalo, že nová deska má jiné pořadí PCI slotů a tak byly mezi sebou prohozeny dvě antény. Náprava byla zjednána a od 9:45 by měla síť být kompletně v provozu.

Podle logů si někteří uživatelé mezitím stihli překonfigurovat klienty na špatné ESSID, takže si jej zase musí změnit zpět, jinak jim síť nepoběží.

Shořelá základní deska je asi služebně nejstarší, kterou v síti máme. Ehm měli jsme. Běžela obětavě od prvního spuštění sítě, ještě dříve než jsme měli přípojku do Internetu. Budeme na ni vzpomínat v dobrém ;-)

Nová deska není pro gate určena a je tam jen provizorně, bude ještě jeden výpadek, při kterém provedeme definitivní opravu. Tento výpadek bude předem ohlášen.