Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Včerejší rozpad sítě

Asi málokdo, kdo je k síti připojen, nemohl nezaznamenat včerejší výpadky, které začly po druhé hodině odpolední. První se táhl již z noci, kdy po výpadku proudu nedokázal nastartovat jeden páteřní router, ale to by nebylo tak zlé, protože síť je zokruhovaná. Později bylo hůře. Extrémní horko zřejmě vadí WiFi kartám, takže se některé spoje začaly rozlaďovat. Ani to ještě nebylo tak zlé, maximálně bylo trochu horší RTT a ztrátovost paketů. Pak ale padla přetížená rozvodná síť v Úhonicích.

A to byl začátek konce. Routery po rebootu buď vůbec neviděly WiFi karty nebo je nebylo možné propojit s protější stranou. Spoje, které se chytly se často rozpadaly. Postupně, jak sluníčko pralo do střech se začaly rozpadat i spoje, které nebyly postiženy výpadkem proudu.

Nebylo ani moc možností jak síť zprovoznit, pouze bylo možné obcházet jednotlivé stroje a zkoumat, jestli se náhodou nedají přemluvit k běhu, případně jestli nechtějí vychladnout, což vzhledem k teplotám na většině půd nebylo moc reálné. Situace se nakonec začala zlepšovat po západu slunce, kdy teplota začala klesat a periodické restarty nesly ovoce v podobě postupně ožívajících spojů. Po desáté večer již běžela síť dobře a po půlnoci běžely všechny spoje, jako by se nic nestalo.

Dnes máme stěstí, sluníčko zašlo za mraky a den bude chladnější. Doufáme, že již další problémy nenastanou. Pokud by nám zatažená obloha nevydržela a skutečně byl nejteplejší den za poslední desítky let, bude funkčnost sítě asi opět poněkud omezená.