Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Emaily v doméně rudna-u-prahy.cz

Google připravuje novou službu, speciální verzi Gmailu určenou pro velké firemní zákazníky. Služba nyní vstupuje do fáze testování a byli jsme vybráni jako jeden z beta testerů. Můžeme tedy zájemcům nabídnout přibližně 150 emailových schránek v doméně rudna-u-prahy.cz.

Schránky jsou fyzicky umístěny na serverech google, mají jejich standardní rozhranní a podmínky, tedy velikost schránky 2GB, snadné prohledávání, žádné vkládání reklamy do emailových zpráv, ale zobrazování textové reklamy v bočním pruhu při čtení zpráv.

Od klasického gmailu se systém liší v tom, že nejsou pro vstup potřeba pozvánky, ale účty zakládá správce domény, ten také pomáhá uživatelům, kteří případně zapomenou heslo. Nemá však přístup do jejich schránek. Může definovat distribuční seznamy, které budou k dispozici všem uživatelům dané domény a vícenásobné aliasy (např. schránku ve tvaru jméno.příjmení i prijmeni). Očekávají se další funkce, ale až později. Všichni uživatelé také automaticky získávají možnost chatovat s použitím jabber protokolu, to je však v našem případě poněkud redundantní k našemu jabber serveru. Výhoda však je, že je možné chatovat přímo z emailového rozhranní a historie chatu se ukládá stejně jako emailové zprávy.

Pokud máte zájem o schránku, napište nám na reg@rudna.net. Tato nabídka není omezena jen na členy Rudna.net, mohou ji využít všichni z oblasti, které je pokryta naší sítí.

Vstupní URL služby je https://www.google.com/hosted/rudna-u-prahy.cz