Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Upgrade na 10Mbps

Hlasování proběhlo, většina členů navýšení konektivity odsouhlasila a tak byla dnes podepsána smlouva s providerem. Na jejím podkladě je objednáno rádiové pojítko s kapacitou 34Mbps, které bude připojeno na konec minulý týden postaveného spoje 155Mbps na Mototechnu. Přesný termín realizace není stanoven, protože přeci jen klimatické podmínky jsou poněkud nepříznivé a nejsme takoví kruťasové, abysme nutili horolezce montovat spoj ve výšce v mrznoucím dešti. Ale jak přestane pršet.....

Smluvním partnerem je opět Czech On Line, a. s., který se ale mezitím rozhodl preferovat českou značku Volný a tak máme na smlouvě nové logo ;-).

Až na logo je smlouva klasická, taková jakou máme již několik let, tedy s nepřetržitou technickou podporou a sankcemi při překročení doby opravy 4 hodiny dnem i nocí. Měli jsme i konkurenční nabídky na dodání konektivity, ale v tomto parametru jsou podmínky COL dlouhodobě nepřekonatelné.

Použitá technologie slibuje výrazné zlepšení RTT, tedy pingu, což ocení hlavně gamesníci a telefonující. Již se na to těšíme.

Čistě pro informaci, agregaci na nové lince budeme mít 1:6, tedy agregaci naší, linka sama o sobě není agregována vůbec. To je prakticky o řád lepší než konkurenční ADSL.