Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Zpráva z instalačního dne

Jak jste si dověděli včera, dnes byl velký den z hlediska rozvoje sítě. A jak to šlo se dozvíte v článku.

Rozhodně v první řadě je nutné přiznat, že to šlo špatně a tak jsme zpět na původní lince.

Začátek vypadal velmi standardně, čím více se blížil okamžik výlezu do přírody, tím bylo horší počasí. Montáž v Rudné proběhla za sucha a při přesunu do Chrášťan začínalo pršet. Ale potom se počasí umoudřilo a při práci na sloupu už ani nekáplo. Instalace se celkem protáhla, nezdá se to, ale smontovat všechno dohromady, vyrobit kabeláž a tak podobně chvíli trvá. Takže až kolem 18:00 byl poprvé spuštěn nový spoj. Parametry měl excelentní a tak jsme se vydali zpět do Rudné k doladění.

Zde jsme zjistili první zádrhel, běžící spoj je skvělý, ale moc nevydrží. Začal mít tendenci se rozpadat. Začali jsem zjišťovat proč se to děje a to provázely výpadky při ladění. Ty však byly většinou krátkodobé. Větší výpadek nastal, když jsme se rozhodli k návratu na původní linku. Ta se totiž urazila, že už ji nechceme a přestala fungovat. Trvalo skoro hodinu, než jsme ji přesvědčili, že si ji vysoce vážíme a ještě ji nepohrdáme. V průběhu přesvědčování jsme vyměnili spoustu konektorů všude možně a nic nepomáhalo. Nakonec se ukázalo, že jeden kabel je zlomený v půlce a to ještě tak zákeřně, že funguje vždy, kromě situace, kdy je uložen na svém místě.

Začali jsme připravovat variantu, kdy by běžely oba spoje a bylo možné mezi nimi přepínat provoz. V tom ale přišel stěžovatel, že rušíme STA. Takže jsme zařízení hned vypnuli a budeme zjišťovat jak je to možné. Je prakticky jisté, že to nemůže být vysílačem jako takovým, ten jednak pracuje na zcela jiném kmitočtu a jednak je certifikovaný, homologovaný a vůbec zkoušený na elektromagnetickou kompatibilitu. Pravděpodobné je spíše, že je vadný některý jiný prvek, napájecí zrdoj, router nebo něco podobného. Musí to být něco lokálního, protože dva již spuštěné spoje nemají nejmenší problém tohoto typu.

Nuž pokračování příště. O vývoji budeme průběžně informovat. Nelze vyloučit, že zítra po jedné hodině bude několik dalších krátkých výpadků.