Facebook

Podpora IPv6

IPv6 ready

Anketa

Má smysl budovat sousedskou síť v Rudné?
Určitě ano, hned se připojím také
57%
Ano, ale zatím se nepřipojím
17%
Nemá
9%
Nechte to komerčním providerům
6%
Co je to síť
11%
Celkem hlasů: 414

Upgrade tasks

 1. Check upgrade status
 2. Update modules
 3. Enable maintenance mode
 4. Verify maintenance theme
 5. Verify access to update.php
 6. Disable non-core modules
 7. Verify default theme
 8. Backup current site
 9. Replace Drupal core
 10. Run update.php for core
 11. Download new project versions
 12. Backup current site
 13. Run update.php for modules
 14. Re-enable modules
 15. Check status report

Květnové novinky

Sluníčko svítí, teplota dosahuje již přijatelných teplot, prsty nepřimrzají k nářadí a tak vůbec je příznivé období pro budování a rozvoj.


O připojení prvních dvou bytovek jsem již referoval. Nyní pokračujeme do dalších dvou, do těch, které nemají v domě připraveny ethernetové rozvody. Je tedy nutné najít nějakou alternativní technologii. Nyní zkoušíme dvě, v bytovce G tzv. PLC, tedy přenos dat přes běžné 220V rozvody. Zatím to funguje velmi dobře, ale s nasazením budeme velmi opatrní, protože se jedná o velmi málo vyzkoušenou technologii a akce modem do každého bytu by mohla skončit fiaskem.V další bytovce (H nebo i jiné) chceme vyzkoušet přenos dat po kabelech STA. To je technologie podstatně vyzkoušenější, ale přesto jsme si jen půjčili sadu na testování a uvidíme, jak bude celek fungovat.
V obou domech bude postup takový, že zjistíme zájemce a ti si postupně budou půjčovat koncové zařízení, až se vystřídají všichni, abychom věděli, že funkci lze zajistit ve všech bytech připadajících v úvahu.Další novinkou je hlasování o navýšení konektivity a získání dalších veřejných IP adres, které probíhá na intranetu. Pokud jste členy a nedostali jste výzvu k hlasování, napište nám a zjistíme proč se tak stalo.A na závěr nabídka, jednu z bytovek napadlo, že by se jim hodila pro vzájemnou komunikaci emailová adresa, která bude směrována na všechny kdo v bytovce bydlí. Pokud budou i další mít zájem, může mít takovou adresu každý dům.